Hodočašće Prvopričesnika u Novo Selo Podravsko i Misa Zahvalnica

U nedjelju 28. travnja 2024 godine na V. Vazmenu Nedjelju naši ovogodišnji Prvopričesnici već tradicionalno su hodočastili u Novo Selo Podravsko da u kapeli koja je podignuta na čast svetoj Elizabeti Ugarskoj se zahvale na primljenim milostima koje su primili na Nedjelju Dobroga Pastira kada su prvi puta pristupili Prvoj Svetoj Pričesti. Misa je bila ispred kapele svete Elizabete Ugarske gdje su uz Prvopričesnike i njihove roditelje skupio lijepi broj hodočasnika i mještana Novoga Sela kao i njihovih gostiju. Misna čitanja su čitale majke naših prvopričesnika a Molitvu vjernika prvopričesnice. Pjevanje je predvodio naš zbor mladih IHTHIS sa voditeljicama vjeroučiteljicom Marijom Međimorec i učiteljicom Štefanijom Šarec. U propovijedi je župnik Josip potaknuo Prvopričesnike da ostanu kako je sam Isus rekao svojim učenicima nakalamljeni na njemu kao trsu da budemo dobre loze koje će uvijek crpsti životnu snagu za svakodnevnicu hraneći se svake nedjelje u euharistiji. Roditelje je potaknuo neka čuvaju tu povezanost te da u odgovornom roditeljstvu ne budu baš oni ti koji će raskinuti tu povezanost s Isusom. Na kraju svete mise župnik Josip se zahvalio svima na dolasku i na spremnosti da izrealiziramo i druženje nakon mise kod društvenog doma u Novom Selu gdje se događao i drugi dio – Agape tj. Piknik na otvorenom, gdje su svoju spremnost da budu dobri domaćini priskočili članovi Udruge Slobodnjaki iz Novoga Sela na čelu s predsjednikom gosp. Daliborom Horvatom koji su priredili roštilj sa slasnim zalogajima i osvježili nas hladnim pićem te svakome ispunili želju dajući im slasne zalogaje. Dobri Bog darovao nam je prekrasan dan da ono što smo otpoćeli prošle nedjelje nastavimo i ove vjerujući da to neće biti jedini susret te da na iduće će se odazvati još više župljana.