Sveta Potvrda u našoj župi 10. svibnja 2024

U subotu 10. svibnja 2024 godine u poslije podnevnim satima dogodili su se naši župni Duhovi tj. naših trideset i tri krizmanika pristupilo je sakramentu Svete Potvrde koju su primili po biskupovom delegatu prečasnom Mariu Kopjaru kanoniku našeg prvostolng kaptola varaždinskoga. Svečanost podjele otpočela je od župnog dvora gdje su procesiju formirali roditelji krizmanika s kumovima noseći upaljene svijeće kao znak one krsne koja je bila upaljena prilikom njihova krštenja. Po ulasku u crkvu nakon što je župnik Josip Vidović pozdravio djelitelja svete potvrde otac gosp. Franjo Vrbanić zajedno sa svojom suprugom Andrejom pozdravili su u ime svih krizmanika djelitelja preč. Maria kao i sve nas okupljene. Prečasni Mario u propovijedi je uputio krizmanike da računaju na darove Duha Svetoga da se njima služe i da kao što su im to roditelji na početku ovoga slavlja uputili u pozdravu doista budu pravi znak Crkve za koju i u kojoj žive.  Nakon podjele sakramenta Svete Potvrde nastavili smo Misno slavlje. Nakon Popričesne molitve slijedila je zahvala koju su uputili roditelji u ime krizmanika a koju je izrekla majka gospođa Suzana Virag a poklon je udijelio gospodin Slako Virag otac. Potom je župnik zahvalio svima koji su zaslužni za ovo Veleslavlje pozdravljajući i zahvaljujući osobito vjeroučiteljicama Mariji Međimorec koja je uz župnika imala i župne kateheze te vjeroučiteljici Mireli Međimorec Stančin koja je vjeroučiteljica u Legradskoj školi. Župnik se zahvalio i ravnateljici O.Š. Veliki Bukoec prof. Marini Rajh kao i svima koji su na bilo koji način bili zaslužni za ovaj dan naše djece. Po blagoslovu slijedilo je zajedničko slikanje. Uz župnika Josipa i djelitelja preč. Maria bio je i akolit gosp. Domagoj Klarić koji je na praktikumu u župi Ludbeg a koji će biti uskoro ređen za đakona te je kao ceremonijar pridonio ovom našem Veleslavlju.