Zavjetno i Zahvalno Klanjanje na Svetkovinu Presvetog Srca Isusova

U petak 7. lipnja 2024 godine proslavili smo Svetkovinu Presvetog Srca Isusova kada naša župa ima i Zahvalno i Zavjetno Klanjanje pred Presvetim Oltarskim Sakramentom. Klanjanje je počelo nakon rane mise u 8.00 sati koju je predvodio župnik a na kojoj su sudjelovala i školska djeca. Središnje misno slavlje u 11.00 sati predvodio je vlč. Nikola Tomašević svećenik naše varaždinske biskupije koji je doktorirao u Rimu prije mjesec i pol dana. U nadahnutoj propovijedi povezao je Svetkovinu sa našim Zahvalnim i Zavjetnim klanjanjem, navodeći da bi se razumjela ljubav koju Krist Gospodin ima prema nama i da bismo mogli primiti mnoge milosti važno je imati Ponizno srce kakvo je Gospodinovo prema nama a poniznost vodi prema Zahvalnosti i izvršavanju Zavjeta. Na misi su koncelebrirali župnici našega dekanata i svećenici iz Svećeničkog doma u Varaždinu na čelu s dekanom ludbreškog dekanata preč. Ivanom Žmegačom župnikom u Svetom Đurđu, preč. Kristjanom Stojkom župnikom u Ludbregu, preč. Ivanom Vugrinčićem svećenikom u miru i preč. Ivanom Peterom svećenikom u miru te je asistirao bogoslov gosp. Domagoj Klarić praktikant u Ludbregu.  Misno slavlje pjevanjem je uzveličao Župni zbor. Toga dana završetak klanjanja bio je misom u 17.00 sati koju je predvodio župnik a pjevao je Zbor Mladih IHTHIS.