Zlatni jubilej časne sestre Marije Anice Šarec (Mikle ili Milice) iz Lunjkovca

Na misi u 93.0 sati u filijalnoj crkvi svete Katarine Aleksandrijske u Malom Bukovcu u prisutnosti svoje braće i sestara po želji obitelji koja je i sve uz župnika organizirala skromno je obilježen Zlatni jubilej naše časne sestre Marija Anica Šarec  koja je rođena je u Lunjkovcu (župa Veliki Bukovec  28. 2. 1951 godine kao najstarije od devetero djece roditelja Stjepana Šarec i Barice rođ. Kovaček. Krštena je 3. ožujka 1951 godine u župnoj crkvi svetoga Franje Asiškog , krstio ju je preč. Matej Gaži tadašnji župnik u Velikom Bukovcu. Krštena je imenom Milka tako joj se i danas od milja braća i sestre pozdravljaju. Osnovnu školu završila je u Velikom Bukovcu, gimnaziju u Osijeku a Pedagoški fakultet u Zagrebu. Nakon osmog razreda pristupila je redu sestara Milosrdnica u Zagrebu i dobila redovničko ime Marija Anica. Na Veliku Gospu 15. 8. 1974 položila je prve zavjete. Tijekom svoga redovničkog vijeka služila je na više škola i župa u Zagrebu u Rudešu, Požegi, Gornjoj Stubici, u Zagrebu u Frankopanskoj , Varaždinu i Osijeku. Najduže vrijeme je provela u Požegi gdje je uz Pastoral i rad na župi bila angažirana u izgradnji nove župne crkve sv. Leopolda Bogdana Mandića. Svoje umirovljeničke dane provodi u samostanu u Osijeku, gdje i dalje pomaže u Pastoralu služeći Bogu, svojoj redovničkoj zajednici. Želja njezine obitelji braće i sestara je da na jedan skromni način ovaj Zlatni jubilej proslavimo na misi u 9.30 sati u kapeli sv. Katarine Aleksandrijske u Malom Bukovcu na kojoj je nakon mise od Općine Mali Bukovec dobila i nagradu za Životno djelo od Općine primljeno od načelnika Općine gop. Darka Markovića i Predsjednika Općinskog Vijeća gosp. Zlatka Goleca. Ovom nagradom želja je svih u župi osobito djevojke da herojski nastave Božji poziv za redovničkim životom, a osobita zahvala što je sestra Marija Anica svojim angažmanom instrukcijama i poticajem iznjedrila u svom pastoralu buduće i sadašnje znanstvenike i akademike. Na koncu mise ona se je zahvalila na ugodnom iznenađenju koju je pripremila njezina obitelj i sve pozvala na molitvu na nova Duhova Zvanja kako u župi tako i našem narodu napominjući da je iz župe Veliki Bukove c darovano 68 časnih sestara Milosrdnica i da je ona zadnja živuća dajući zavjete 15. 8. 1974 godine. Ovim slavljem kojem se iznenadila najveća zahvala je slijedila na kraju Zahvale Svete Mise kada je od načelnika Općine Mali Bukove gosp. Darka Marković  i od Predsjednika Općinskog Vijeća Mali Bukovec  gosp. Zlatka Golec primila nagradu za Životno djelo, ovime smo svi bili složni da jedina naša živuća časna zaslužuje i tu nagradu. Na kraju je župnik naglasio da čeka i Papin Blagoslov koji je uputio našoj časnoj kao i pismo zahvale našega biskupa mons. Bože Radoša koje je na putu prema našoj časnoj. Na ovoj Svečanoj misi bio je u koncelebraciji i vlč. Milan Lončarić koji je u 11.00 sati predvodio i Misu Posvete Crkve u Velikom Bukovcu gdje smo uz slavlje Posvete Crkve sa Tebe Boga Slavimo i Zaključili Školsku i Vjeronaučnu Godinu!