Proslava nebeskog zaštitnika svetoga Petra apostola u filijali Svetome Petru

Ove godine od srijede 26. lipnja 2024 godine Prvim danom Trodnevnice započeli smo duhovnu pripremu za proslavu nebeskoga zaštitnika crkve i mjesta svetoga Petra apostola u Svetom Petru. Prvi dan Svetu Misu u 19.00 sati je predvodio vlč. Josip Župan župnik u župi Našašća Svetoga Križa u Rasinji. On na je uz Zavjetnu misu u čast svetoga Petra uveo u njegov život, njegovo izabranje ali i u njegovo učenje da do kraja slijedi poziv koji mu je Isus uputio. Na kraju mise molile su se Litanije svetom Petru apostolskom prvaku. Drugi dan Trodnevnice 27. lipnja u 19.00 sati predvodio je vlč. Ivan Vugrinčić, svećenik u miru dugogodišnji župnik u Gornjem Mihaljevcu koji nam je u propovjedi apostolski žar i revnovanje približio kroz život sv. Majke Tereze iz Calkute. Treći dan Trodnevnice 28. lipnja misu je predvodio i propovijedao vlč. Ivan Peter, svećenik u miru koji je predvodio misu prve večernje sutrašnje svetkovine. On je svima približio život i djelovanje apostolskih prvaka Petra i Pavla. Na sam dan svetkovine župnik Josip Vidović imao je jutarnju misu u 8.00 sati, a središnje slavlje proslave titulara bila je misa u 11.00 sati koju je predvodio preč. Ivan Rak, kancelar naše varaždinske biskupije u koncelebraciji sa domaćim župnikom Josipom te svećenicima Ivanom Vugrinčićem, Milanom Lončarićem i Ivanom Peterom. U nadahnutoj propovijedi preč. Ivan nam je približio sve različitosti života i životnih poziva apostolskih prvaka ali i njihovo zajedništvo i skladnost da se Isus Krist u potpunosti nasljeduje te sve okupljene pozvao da slijede apostolsko nasljeđe u svom svakidašnjem životu. Na kraju mise župnik Josip zahvalio je predvoditelju slavlja na odzivu i dolasku u našu župnu sredinu kao i braći svećenicima, zahvalio se Zboru crkve Svetoga Petra zajedno s orguljašicom vjeroučiteljicom Marijom Međimorec te na poseban način zvonarima gosp. Zdravku i Katrini Tetec na svoj brizi za održavanje crkve i na aranžiranju kako za trodnevnicu tako i za samo slavlje. Navečer u 17.00 sati bila je misa Zahvalnica i za sve koji nisu mogli biti prije podne koju je predvodio župnik Josip.