Proslava Prve Svete Pričesti u Velikom Bukovcu 21. travnja 2024 godine

Na Četvrtu Vazmenu Nedjelju kada Crkva slavi Nedjelju Dobroga Pastira i molitvu za nova Duhovna Zvanja u župi svetoga Franje Asiškog u Velikom Bukovcu bila je Prva Sveta Pričest dvadeset i troje prvopričesnika iz župe. Proslava je započela svečanom procesijom od Pastoralnog centra do župne crkve koju su pratile Limena glazba i župni zbor. Na početku mise naši Prvopričesnici svojim recitacijama pozdravili su svoje roditelje, krsne kumove i sve nazočne. Misna čitanja su čitali roditelji dok nakon obnove krsnih obećanja molitvu vjernika i prinos darova prinosili su Prvopričesnici. Nakon pristupanja samoj Pričesnici pjesmom i recitacijama oni su zahvalili svima na ovom svetom danu osobito darujući svatko od njih Nebeskoj majci Blaženoj Djevici Mariji po cvijet uz pjesmu Pjesma za Mariju. Na kraju mise župnik Josip Vidović zahvalio se svima koji su sudjelovali i pripremili naše Prvopričesnike. Ponajprije roditeljima te vjeroučiteljici Mariji Međimorec kao i razrednicama vjeroučiteljicama i ravnateljici škole. Misu je svojim pjevanjem uzveličao Zbor Mladih IHTHIS. Po završetku mise slijedilo je zajedničko slikanje i povratak u Pastoralni centar gdje su slijedile Agape kako za naše prvopričesnike tako i za sve ostale okupljene. Ovo nedjeljno slavlje nastavljamo sa Hodočašćem u Novo Selo Podravsko gdje će prvopričesnici imati misu Zahvalnicu 28. travnja na Petu Vazmenu nedjelju!