Na Treću Vazmenu Nedjelju u župi svetoga Franje Asiškog u Velikom Bukovcu bila je Prva Sveta Pričest dvadeset i jedan Prvopričesnik iz župe prvi puta primio je Euharistijskog Isusa pod prilikama Kruha i Vina. Proslava je započela svečanom procesijom od Pastoralnog centra do župne crkve koju je pratio naš Župni Zbor sv. Franje. Uz župnika Josipa Vidovića ove godine svojim prisustvom ovo slavlje uzveličali su preč. Marko Štefanec domaći sin svećenik na službi u HKM Hamilton župa Svetog Križa te povjerenik za Inozemnu Pastvu naših Hrvata u SAD-u i Kanadi koji je navijestio evanđelje te vlč. Ivan Petar svećenik u miru koji rado pomaže našemu župniku. Na početku mise naši Prvopričesnici svojim recitacijama pozdravili su svoje roditelje, krsne kumove i sve nazočne. Misna čitanja su čitali roditelji – majke naših prvopričesnika. Župnik Josip u propovijedi približio je Lukino evanđelje dvojce učenika na putu u Emaus našem sadašnjem putovanju s Isusom u našem životu i svakodnevnici te pozvao kako prvopričesnike tako i roditelje da svake nedjelje prihvate najdražeg suputnika Isusa Krista kod svake Svete Mise na kojoj nam se On daje pod prilikama Kruha i Vina, te da nakon današnje nedjelje sjedoće svojom prisutnošću koliko je važno ostati uz Isusa i Euharistiju. Nakon obnove krsnih obećanja i molitvu vjernika i prinos darova koju su prinosili Prvopričesnici nastavljeno je euharistijsko slavlje koje je svoj vrhunac imalo u primanju Presvetoga Tijela i Krvi Kristove. Nakon pristupanja samoj Pričesti pjesmom i recitacijama oni su zahvalili svima na ovom svetom danu osobito zahvaljujući svima koji su bili prisutni njihovom velikom slavlju. Na kraju mise župnik Josip Vidović zahvalio se svima koji su sudjelovali i pripremili naše Prvopričesnike. Ponajprije roditeljima te vjeroučiteljici Mariji Međimorec koja je bila najviše uz Prvopričesnike kako na školskom tako i na župnom vjeronauku te Mireli Međimorec Stančin vjeroučiteljici u Selnici kao i razrednicama učiteljici Štefaniji Šarec koje je i svirala u zboru Mladih i učiteljici Viktoriji Igrec učiteljici iz Selnice. Osobita Zahvala bila je upućena Zboru Mladih IHTHIS koji su pjevanjem animirali samo slavlje a čiji su članovi nekada bili i roditelji naših Prvopričesnika. Po završetku mise slijedilo je zajedničko slikanje i povratak u Pastoralni centar gdje su slijedile Agape kako za naše prvopričesnike tako i za sve ostale okupljene. Ovo nedjeljno slavlje nastavljamo sa Hodočašćem u Novo Selo Podravsko gdje će prvopričesnici imati misu Zahvalnicu 26. travnja na Četvrtu Vazmenu nedjelju – Nedjelju Dobrog Pastira! Dobro nam došli svi na Prvopričesničku Zahvalnicu!

